niedziela, 19 czerwca 2022

176.Boże Ciało, kwiaty na działce , duzo zdjęć.Jak co roku kilka fotek dywanów kwietnych,  teraz trasa nr 3,  pięknie że tradycja się utrzymuje.

I sporo zdjęć z działki,  lwie paszcze z zeszłego roku,  podcięłam na wysokość około 5 cm i takie piękne krzaczki powstały.


Sałata też się załapała,  ostatnio zaczynają się ślimaki dobierać, soda oczyszczona nie pomogła.Jedne kwiaty już przekwitły, inne jeszcze są a jeszcze inne mają bądź będą miały pączki. 

Dziękuję za odwiedziny odwiedziny i komentarze. Pozdrawiam w ten bardzo upalny dzień. Trzymajcie się.
 

34 komentarze:

 1. Kwiatowe dywany piękne, u nas niestety nie ma takiej tradycji i dlatego mogę podziwiać tylko na zdjęciach. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, to bardzo stara teadycja, robili dziadkowie, rodzice, ja ale widzę też sporo młodych którzy tworzą arcydzieła z farbowanych trocin.Buziaki.

   Usuń
 2. Cudne są te kwiatowe dywany, Urszulko, dobrze, że tradycja wciąż kwitnie. A działeczkę masz wspaniałą.
  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Małgosiu, ja bardzo lubię robić dywany kwietne, co trzeci rok przy moim bloku robie.Buziaki ślę, bardzo gorąco dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uleńko te kwietne dywany są przepiękne!!! Już wyobrażam sobie jak na żywo wyglądają cudnie! I piękne masz na działce!
  Buziaki! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justynko ,dzięki wielkie.Jest robota przy tym ale to lubię.Buziaki.

   Usuń
 5. Przepiękne chodniki. Ślicznie Ci kwitną kwiatki na działce:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ kwiatowo dziś u Ciebie! Widać, że lato w pełni kolorów... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest kolorowo, później będzie mniej ale zaczną się owoce.Pozdrawiam.

   Usuń
 7. U Ciebie jak zawsze w Boże Ciało piękne dywany !!! Ja tegoroczne Boże Ciało spędziłam niestety w pociągu. Na działce masz cudne kwiaty a na ślimaki w sklepie ogrodniczym są specjalne granulki, pomagają sprawdzone :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, dywany to tradycja , wszystkie parafia robią, okoliczne wioski również.Znam te granulki ale chce spróbować naturalnie te ślizgawice zlikwidować.Pozdrowka.

   Usuń
 8. Piękne i bardzo pomysłowe te dywany <3. Coś wspaniałego. U Ciebie w ogrodzie też pięknie kwitnie. Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki. Dywany robimy już długo, rodzice, dziadkowie ,teraz ja ,cieszy fakt że mlodzi też robią.Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 9. Przepięknie i kolorowo, aż miło popatrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ula, te dywany z kwiatów to jest coś niesamowitego! Ileż to pracy wymaga, ilu kwiatów, wprost nie do uwierzenia, że prawdziwe a nie namalowane na chodniku. Na działce też masz kolorowo. Moje piwonie już przekwitły, irysy też. Zakwitły goździki cztery (!) ale już się babcia do nich dobrała 😒 Jaśmin zakwitł, ale dziś wiatr okropny i deszcz pada co chwilę, to zaraz będzie po kwiatach.
  Buziaki 🌷

  OdpowiedzUsuń
 11. Kwiaty znoszą dzialkowicze z tym nie ma problemu.Pamietam ,kiedyś jako dzieci chodziliśmy kwiaty zbierać na łąki, teraz w pobliżu nie ma łąk ale takich łąk co kiedyś gdzie i kwitnący szczaw był piękny, połowy gatunków już nie ma .Piekne dziękuję za pochwalę.Buziaki ślę.😚😚😚

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne kwiaty! U mnie też teraz kwitną piwonie i róże, choć ne amarantowe piwonie to w zasadzie już przekwitły, ale ciągle jeszcze są te jasnoróżowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, u mnie już wszystkie przekwitly, ostatnio ostatnia biała była w pełnym rozkwicie.Pozdrawiam.

   Usuń
 13. Te kwietne dywany sa piekne, mam nadzieje, ze nikt po nich nie deptal? U mnie akurat lilie swietego Józefa kwitna. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, te dywany to na Boże Ciało, idzie po nich ksiądz z monstracją , po procesji kolejna grupa sprząta.Taki zwyczaj.Pozdrawiam.

   Usuń
 14. Piękne dywany i piękne Twoje kwiaty na działce. :)
  Wiesz, różowa piwonia od Ciebie w zeszłym roku miała jeden kwiat, a w tym roku były trzy pączki, ale uschły, natomiast czerwona miała trzy piękne kwiaty.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo.Czerwona miała 7 kwiatów a różowa zero, w tamtym roku też jej pączki uschly, w tym roku zero pączkow a u sąsiada zarosniete chwastami te same piwonie a kwitną cudownie .Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń
 15. Te kwietne dywany to prawdziwy majstersztyk- podziwiam niezmiennie od lat:) pięknie masz na działce, a co do ślimaków to z sodą jest pewnie tak samo jak z mączka bazaltową, po każdym deszczu trzeba sypać ponownie. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziękuję, te ślimak się uodparniają na wszystko.Pozdrawiam bardzo upalnie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Przepiękne kwiaty. Ja mam kwiaty na balkonie.
  Pozdrawiam serdecznie z Lublina i zapraszam do obejrzenia mojego obrazu!^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie, obrazy są piękne.Pozdrawiam.

   Usuń
 18. Te kwiatowe dywany to po prostu mistrzostwo! Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi i dziękuję, stara tradycja i są następcy aby robic kwietne dywany.Buziaki.

   Usuń
 19. Pamiętam te kwiatowe dywany z wiosek moich babć (śląskie i opolskie). Przypuszczam, że teraz nie ma ich kto tam robić... Piękne kwiaty masz u siebie <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Violu, w moim rejonie jest sporo młodych co podjęło się robienia dywanów, w opolskim też, tradycja się ostała.

   Usuń