Dziękuję, z dziada i pradziada robimy i radość mamy, nasze muzeum stara wpisać to na listę Dziecictwa Zabytków i Kultury , zapomniałam tej dokładnej nazwy .pozdrawiam
Sprawa bardzo dyskusyjna - z jednej strony piękne kwiaty nie zdobią już ogrodów. Mogą przez chwilkę pięknie wyglądać w kwietnych dywanach, ale zaraz wyszko wyschnie i wiatr rozwieje te piękne kompozycje. Z drugiej - kultywuje się piękną, polską tradycję, a z kolorowych kwiatów powstają prawdziwe dzieła. Na pewno będą zwolennicy i przeciwnicy. Ja nie mam do końca wyrobionego zdania, ale mocno wczoraj o tym dyskutowaliśmy. Pozdrawiam Alina
Dziękuję bardzo, w sumie są to kwiaty bardzo rozwinięte i dużo działkowych, chętnie je ludzie prznoszą, po procesji podchodzi kolejna grupa i to sprząta, dywany z trocin są lekko skrapiane wodą, wiem że są rozmaite zdania ale to nic nie zmieni ,będziemy nadal to robić.Pozdrawiam serdecznie.
Urszulko, gdzie jest takie miasteczko, bo widzę miejskie budownictwo. Cudowne są Wasze dywany. Gdybym mieszkała blisko, zerwałabym wszystkie moje kwiaty żeby mieć swój udział w tym pięknym geście. Podziwiam, uczcie młode pokolenia żeby ta tradycja nie zaginęła.
Podsyłam link może się uda, w tej dzielnicy to są mistrzowie.https://raciborz.com.pl/2023/06/08/boze-cialo-w-brzeziu-kwietne-dywany-znow-zachwycaly.html
Dziękuję za zdjęcia, piękne dywany! Nie wiedziałam, że u Was też je robią. W łódzkiem jest wieś Spycimierz, mają tę tradycję gdzieś od pocz. XX w., już wpisaną na listę UNESCO. Zapraszamy!
Dziękuję, u nas ta tradycja z dziada I pradziada, tyle co wiem to muzem rozpoczęło starania o wpis na listę UNESCO ale przedtem musi być na liście Kultury,Sztuki Narodowej.Pozdrawiam.
Ale pieknie. U nas tego nie ma, tylko kwiatki sypane przez dzieci :)
OdpowiedzUsuńDziękuję, to stara tradycja, dzieci też sypia kwiaty. Pozdrawiam.
UsuńPrzepiękne dywany z kwiatów.
OdpowiedzUsuńDziękuję pięknie, pozdrawiam. 🌺🌸
UsuńMoje uznanie dla tych dzieci, które stworzyły takie piękne dywany kwiatowe.
OdpowiedzUsuńStokrotka
Dziękuję, dzieci, młodzież i dorośli.Pozdrawiam serdecznie.
UsuńDywany kwiatowe to tradycja i piękny widok, ale trochę żal mi tych wszystkich kwiatków!
OdpowiedzUsuńjotka
Dziękuję Jotko, piwonie i tak przekwitają, ten jeden dzień szalejemy.Pozdrawiam.
UsuńBBM: U nas nie ma takiej tradycji. Pozdrawiam .:)
OdpowiedzUsuńDziękuję, z dziada i pradziada robimy i radość mamy, nasze muzeum stara wpisać to na listę Dziecictwa Zabytków i Kultury , zapomniałam tej dokładnej nazwy .pozdrawiam
UsuńPodziwiam kwietne dywany, jak dobrze, że tradycja nadal trwa.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ciepło, Urszulko
Małgosia X
Bardzo dziękuję Małgosiu, pozdrawiam serdecznie.
UsuńSprawa bardzo dyskusyjna - z jednej strony piękne kwiaty nie zdobią już ogrodów. Mogą przez chwilkę pięknie wyglądać w kwietnych dywanach, ale zaraz wyszko wyschnie i wiatr rozwieje te piękne kompozycje. Z drugiej - kultywuje się piękną, polską tradycję, a z kolorowych kwiatów powstają prawdziwe dzieła. Na pewno będą zwolennicy i przeciwnicy. Ja nie mam do końca wyrobionego zdania, ale mocno wczoraj o tym dyskutowaliśmy.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Alina
Dziękuję bardzo, w sumie są to kwiaty bardzo rozwinięte i dużo działkowych, chętnie je ludzie prznoszą, po procesji podchodzi kolejna grupa i to sprząta, dywany z trocin są lekko skrapiane wodą, wiem że są rozmaite zdania ale to nic nie zmieni ,będziemy nadal to robić.Pozdrawiam serdecznie.
UsuńJak zwykle piękne zdjęcia. Nie wiedziałam że takie cudne obrazy można stworzyć z kwiatów.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Dziękuję Aniu, robią jeszcze piękniejsze.pozdrawiam
UsuńAle CUDA!! u nas też nie ma takiej tradycji, dlatego nieco zazdraszczam;) pozdrawiam serdecznie
OdpowiedzUsuńDziękuję, czasami trzeba już zacząć od 4.30 lub 5 ale jak to się lubi to się wstaje.Pozdrawiam.
UsuńUrszulko, gdzie jest takie miasteczko, bo widzę miejskie budownictwo. Cudowne są Wasze dywany. Gdybym mieszkała blisko, zerwałabym wszystkie moje kwiaty żeby mieć swój udział w tym pięknym geście. Podziwiam, uczcie młode pokolenia żeby ta tradycja nie zaginęła.
OdpowiedzUsuńPodsyłam link może się uda, w tej dzielnicy to są mistrzowie.https://raciborz.com.pl/2023/06/08/boze-cialo-w-brzeziu-kwietne-dywany-znow-zachwycaly.html
UsuńPiękne kompozycje :).
OdpowiedzUsuńWłaśnie się zastanawiałam czym jest, to "coś", a to trociny :).
Fajnie, że angażują się też młode osoby.
Dziękuję bardzo, wiesz jak teraz trudno o trociny ale dajemy rade, pozdrawiam.
UsuńPiękne kompozycje, dywany, obrazy, jestem zauroczona.
OdpowiedzUsuńWspaniała tradycje, jakich mało.
Pozdrawiam ciepło.
Dziękuję bardzo, pozdrawiam cieplutko.
UsuńDziękuję za zdjęcia, piękne dywany! Nie wiedziałam, że u Was też je robią. W łódzkiem jest wieś Spycimierz, mają tę tradycję gdzieś od pocz. XX w., już wpisaną na listę UNESCO. Zapraszamy!
OdpowiedzUsuńDziękuję, u nas ta tradycja z dziada I pradziada, tyle co wiem to muzem rozpoczęło starania o wpis na listę UNESCO ale przedtem musi być na liście Kultury,Sztuki Narodowej.Pozdrawiam.
UsuńPiękna tradycja i grunt , że nie zanika
OdpowiedzUsuńDziękuję, cieszę się że są następcy.pozdrawiam.
UsuńCudowne są te Wasze dywany i zapewne nadają podniosłości tej wyjątkowej uroczystości. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńO tak, będę nieskromną ale są piękne. Pozdrawiam.
UsuńPięknie to wygląda :)
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo, lubię to robić.pozdrawiam.
Usuń